top of page

PROF. DR. AYŞE BİLGE SELÇUK
EBEVEYN GELİŞİM PROGRAMI

Nedir?

​Ebeveyn Gelişim Programı, anne-babaları temel bilgilerle donatarak anne-babaların psikolojik olarak sağlıklı çocuk yetiştirme konusunda yetkinleşmesini amaçlar. Programda, psikoloji literatürünün en güncel ve güvenilir bilgileri günlük bir dille, örneklerle desteklenerek anlaşılır şekilde verilmektedir.

Program Takvimi

1. Modül:

12 – 19 – 26 Kasım 2022 Cumartesi günleri 09:30 – 12:30 (Online/Zoom)

2. Modül:

11 – 18 – 25 Mart 2023 Cumartesi günleri 09:30 – 12:30 (Online/Zoom)

Programa kimler katılabilir?

Programa, anne-babalar ve çocuğun sağlıklı yetişmesini önemseyen, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen tüm yetişkinler katılabilir. Anne-babaların yanı sıra, özellikle, çocuğun büyümesine eşlik eden, yetiştirilmesinde rol oynayan akrabalar, diğer bakım verenler, okul öncesi dönem eğitmenleri, öğretmenler ve çocuklarla çalışan sağlık görevlileri (doktorlar, çocuk diş hekimleri, hemşireler) bu eğitim ile çocuğun sağlıklı gelişimine dair farkındalıklarını artırabilir, farklı gelişimsel dönem özelliklerini öğrenerek çocuğun ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak onunla daha sağlıklı bir ilişki kurabilirler. Program, psikolojik iyiliğin temeli olan özellik ve becerilerin gelişimine dair bilgi verdiğinden, bebeklikten ergenliğe her yaştan çocuğu olanlar bu eğitimden yarar sağlayabilir.

İçerik

1. Modül

* İnsan hayatının temel gelişim evreleri (3 saat)

* Çocuğun mizacını anlamak (3 saat)

* Sağlıklı çocuk yetiştirmek (3 saat)

 

2. Modül

* Psikolojik sağlamlık (3 saat)

* Dijital çağda ebeveynlik (3 saat)

* Ergenlik: Çocuğu yetişkinliğe taşıyan köprü (3 saat)

 

Ebeveyn Gelişim Programındaki dersler, zaman zaman ebeveynlerin (katılımcıların) kendilerini, çocuklarını ve çocuklarıyla ilişkilerini keşfetmelerini sağlayacak iç görü anketleri ve diğer bilimsel temelli değerlendirmelerle desteklenecektir.

Katılım Belgesi

Her bir aşama için, her üç programa da katılım sağlayarak programı tamamlayanlara dijital olarak hazırlanacak Ebeveyn Gelişim Programı Katılım Belgesi verilecektir.

Katılım için tıklayınız.

bottom of page